Kütük Ev Fiyatları
Ahsap Ev Telefon Bilgileri

ANASAYFA    KURUMSAL      MÜŞTERİLERİMİZ     GALERİ     İNSAN KAYNAKLARI     BAYİLER         İLETİŞİM    
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

   

MÜŞTERİ BİLGİ FORMUKütük Ev Fiyatları

Konak Yaşam Evi / 30 m2.Ahşap Ev 19.999 TL. |

PROJE ÖZELLİKLERİ;

 

 

1.KULLANILACAK MALZEME VE ÖZELLİKLERİ ;

 

Kullanılacak olan tüm ahşap malzemeler 1.sınıf metre tülde 1 budak sayısı olarak kullanılacaktır. Kullanılacak olan malzeme 1.sınıf Emprenyeli çam (Pinus ssp.) ağacıdır. Tüm ahşap malzeme dayanıklılığı statik hesaba göre yüklenici tarafından uygulanacaktır.

Yatay ve düşey taşıyıcılar 5x15 cm, çatı 5x15 cm. kesitte profillerden ve zemin profilleri 5x10 cm.,dış ve iç duvarlar da 10x15 cm. tek kanallı, çam ahşap profiller kullanılacaktır.

 

1.1.DUVAR ÖZELLİKLERİ ;

 

Zemin betonu üzerine, çam ağacından elde edilmiş 10x15 cm. tek kanallı, çam ahşap profiller, bindirme sistemiyle monte edilerek kat yüksekliğine(h:240) ulaşılır. 10x15 cm. kalas malzeme arasına özel yapıştırıcılar uygulanarak kalas araları sabitlenecek ve ek yalıtım yapılmış olacaktır. Üst katta 110 cm duvar yapılacaktır.  Döşemede 5x5 cm, çatıda 5x15 cm. ebadındaki profiller kullanılır.


1.2. ÇATI ÖZELLİKLERİ ;

 

Ahşap 5x15 cm iskelet üzerine alttan ahşap lambri döşenir. Lambri üzerine kadronlar çakılır ve aralarına ısı yalıtım malzemesi cam yünü ürün kullanılarak yalıtım yapılır. Üzerine 11mm. OSB  malzeme kullanılır. Osb plakalar üzerine su yalıtımı amacıyla membran serilir. Çatı kaplaması olarak ta ithal işverenin istediği renkte Shingle kullanılacaktır.

Kullanılan Shingle Finlandiya’dan ithal edilen, 25 yıl garantili bir çatı kaplama malzemesidir. Geniş renk ve desen seçenekleri mevcuttur. İşveren ile ortak görüşmeler sonucunda Shingle rengine karar verilecektir.


Çatıda gizli dere uygulaması yapılacaktır. Zincirle yağmur inişleri sağlanacaktır. Gizli dere önü alın tahtası ile kapatılacaktır. Dere yapılan yerin kısım membran yapıştırılarak izolasyonlu hale getirilecektir.
 


1.3.ZEMİN KAPLAMA ÖZELLİKLERİ;

 

Zemin döşeme de ahşap rabıta malzeme kullanılacaktır. Ahşap rabıta altına 5x5 cm. ebadında kadronlar çakılacaktır. Bu kadranların arasına foam board ile yalıtım yapılacaktır.


1.4. TAVAN KAPLAMA ÖZELLİKLERİ;

 

Tavanda ters tavan lambri görünecektir. Tavan lambri emprenyesiz 1.sınıf çam mamul olacaktır.


1.5. KAPI VE DOĞRAMALAR;

 

Projede belirtilen ölçülerde, sarıçamdan imal edilecek ahşap  pencerelerde 4+9+4 mm kalınlığında düz ısıcam kullanılacaktır. Pencereler  projesinde görüldüğü sistemde yapılacaktır.

Giriş kapısı tek kanatlı, masif ahşap göbekli, camsız kapıdır. Tüm ahşap doğrama üzerine şeffaf koruyucu vernik sürülecektir. Kapılar Masif kapı olarak yapılacaktır.

 


1.6.  ELEKTRİK  TESİSATLARI;

Elektrik tesisatında 3x2.5’luk antigron kablo, sigorta ve bağlantı elemanları kullanılacaktır. Tüm tesisat ankastre olarak döşenecektir. Kullanılacak malzemelerin tümü TSE belgeli ürünler arasından seçilmektedir.


07.01.01. Tavan Aydınlatma Tesisatları
07.01.02. Topraklı Priz Tesisatları
07.01.03. Telefon Tesisatları
07.01.04. Televizyon Tesisatları

 

1.7. SIHHİ TESİSATLAR;

Tüm sıcak ve soğuk su giderleri PVC malzeme ve TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır. Isıtma sistemi tesisatı, Kombi, petekler ve vitrifiye takımları işverene aittir.


1.8. EMPRENYE-BOYA;

Ahşabı nemden, haşereden, kurtlanmadan korumak ve ömrünü uzatmak amacıyla ithal yeşil renkli emprenye kullanılmaktadır. Su bazlı emprenye kullanılacaktır. Bu şekilde ek bir bakıma gereksinim duyulmamaktadır. Ve insan sağlığına zararı olmayacaktır. Vakumlu emprenye sistemiyle emprenye yapılacaktır. Boya, dış cephede herhangi bir uygulama yapılmayacaktır. İç mekânda şeffaf vernik uygulaması yapılacaktır. Bu vernik su bazlı olacaktır.


1.9. TEMEL;
Temel işverene aittir. Temel planları yüklenici tarafından işverene verilecektir.

1.10.BANYO-MUTFAK

Banyo tesisat hazır halde ve izolasyonu yapılmış halde yüklenici tarafından işverene teslim edilecektir. Seramik ve vitrifiyesi işverene ait olacaktır. Eviye, lavabo, musluklar işverene aittir.

 

2. MÜŞTERİYE AİT OLAN İŞLER

Yasal işlemler
Banyo-mutfak dolabı
Seramik-vitrifiye işleri
Zemin betonu
Şömine
Isıtma sistemi
Su basman temeli
 
Web Tasarım