Teknik Şartname

Belge Detayları

Konak Ahşap Teknik Şartname

Ahşap yapı toplam bürüt ……m2, saçak payları 60 cm taşmalı, blok önü verandalı, beton su basman üzerine oturtulmuş Ahşap Kütük imalattır.
1- DUVAR KONSTRÜKSİYONLARI;

Kütük duvarlar müşteri tercihine göre 10cm , 12cm, 14cm, 15cm, 16cm veya 18 cm kalınlıklarında fırınlanmış, emprenye edilmiş Avrupa’dan ithal ladin ve ithal çam kereste mamülüdür. Kapı ve pencere yerleri önceden hazırlanmış, kütükler üst üste yığılarak,ek izolasyonu yapılmış,boğazlardan biribirine geçme ,interlock sistemiyle ahşap kavale çakılarak ve köşe bağlantılarından çelik tijlerle kitlendirilmiş ,sağlamlaştırılmış, Ahşap Kütük ev imalatıdır.

2- KAT ARASI;

Ahşap; 10x15cm statiğe göre 13 x 17cm , 10 x 20 cm ebatlarında ahşap kirişlerle 60 cm ara ile konstrike edilecektir. Üzeri 19 mm kalınlığında lambri ,üzeri karkas, 20-24 densiteli extrude polistren serilip, üzerine 19 mm kalınlığın rabıta çakılacaktır.

3- ÇATI VE VERANDA;

Ahşap makaslarla 5x15cm ebatlarında çatı taşıyıcıları oluşturularak ,ortadan mahyalı olmak üzere 50 cm aralıklarla aşıklar oluşturulacak, 50 cm saçak payları bırakılacaktır. Çatı üzerine 19 mm kalınlığında lambri çakılıp 5 x 5 cm karkaslar döşenecektir.

Kiremit çatılarda; Karkas arası 8 cm ‘lik camyünü serilecek , üzerine ,Kremitlerin zamanla kaymaması ve su yalıtımının maxımum düzeyde olabilmesi için ondoline ; izoline su yalıtımı yapılıp kiremit döşenecekdir.

Shingle çatılarda, Karkas arası 8 cm ‘lik camyünü serilecek, üstü OSB malzemesiyle kapatılacak ,üzerine nem dengeleyici,su yalıtım membranı serilip, shingle ile örtülecekdir.

Veranda; Kütük Profillerden dizayn edilmiş üzeri lambri ve su yalıtımı döşendikden sonra müşteri tercihine göre kiremit veya shingle ile kaplanmış olacakdır.

Veranda Ahşap taşıyıcıları Ahşap statiğe göre emprenye edilmiş 12x12cm ,15 x 15 cm , 20x20cm olacaktır,

4- AHŞAP MERDİVEN (Çok katlılarda)

Ahşap merdiven çam mamülünden montaja hazır şekilde atelye üretimidir.zımparası yapılmış boyamaya hazır şekilde yapı statiğine ve ebatlarına uygun şekilde üretilir, montajı yapılır ve İthal cilası uygulamaya konur.

5- KAPI VE DOĞRAMALARI, ISICAMLI

Ahşap 1.sınıf İthal çam mamülünden fırınlı emprenyeli 90-80 x 200 cm ebatında masif, panel kapı, projeye uygun olarak 120X140 cm – 200X14 cm – 50X50 cm – 100×100 cm açılan kanat aksamlı ısı camlı pencere doğrama imalatıdır.ısıcamlar 4-9-4 olarak montaj edilecektir. Kapı menteşe ve kolları ile gerekli malzemeler hak sahibi tarafından temin edilecek montaj ekibi tarafından montajı gerçekleştirilecektir.

6- BOYA VE TABAN KAPLAMASI CİLASI;

İthal, ahşap dış cepheler için özel üretilmiş, wood stain diye adlandırılan, kavlama ve dökülme yapmayan boya ,vernikler ,renk seçimi müşteri tarafından yapılarak dışta 3 , içde 1kat tatbik edilerek uygulanacaktır.

Zemin ; 2×4 cm emprenye edilmiş ahşap karkaslar 25 cm aralıklarla çelik dübellerle betone ankre edilerek aralarına 20-24 densitili polifon köpük yerleştirilecek,üstüne ahşap taban rabıtası çakılacakdır,Daha sonra sistre makinasıyla zemin zımpara edilecek ,silinecek ve ıthal zemin cilası tatbik edilecektir.

7- ELEKTRİK TESİSATI;

Firma tarafından Fabrika üretimi 6×13.5cm , 9 X 13,5 cm veya 12 x15 cm kütükler içerisinden kablo holleri bırakılır. Tesisat antikrom yanmaz kablolar priz ve anahtarların takılacağı şekilde yapılır,Müşteri tarafından temin edilecek aksesuarlar , sigorta panosu ve diğer malzemelerin montajı, montaj ekibi tarafından yapılır.

8- MUTFAK VE DOLAPLARI ( OPSİYONEL)

……….x………. cm cm ebadında laminat tezgah,metal evyeli, dolaplar; gövde suntalam, kapakları masif imalatdır.

9- MONTAJ SÜRESİ

Yapının ebatlarına ve şantiye şartlarına göre 12 -40 gün arasındadır.