Sık Sorulan Sorular

Montaj süresi nedir?

Montaj süresi 30 -60 gün arasında evin büyüklüğüne ve projedeki değ göre değişmektedir. 40 m² büyüklüğünde tek katlı bir yapının montajı 15 -25 gün sürmektedir.

Ne tür bir ağaç kullanılır?

Yapılarımızda Sibirya’dan ithal edilen sarı çam kullanmaktadır.

Ahşap yapıların elektrik ve su tesisatı nasıl yapılır?

Elektrik ve su tesisatının bütün kanalları fabrikada projeye göre açılır. Ya da yerine yapılacak ise ahşap iskeletli evlerde kalas arasında geçişler verilir. Evin içerisinde kablo ve borular görünmez. Bütün kablolar zeminin altından ve kütük aralarından geçer. Yanmaz, silikonlu kablo kullanılır.

Ahşap evler yanar mı?  Yangına dayanıklı mıdır? Ne gibi önlemler alınır?

Ev yangınlarının en önemli sebebi kısa devredir. Eksiz- buatsız, direk sigorta panosuna çekilen, Antigron-Halojen kablolarla yapılan tesisatta kısa devre riski yoktur. Kullanılan emprenye malzemesinin yangın geciktirici özelliği vardır telefon direklerinin orman yangınında sapasağlam durması da emprenye sayesindedir.

KONAK AHŞAP STANDARTLARI NELERDİR?

En son yapı teknolojisi ve üstün malzeme kullanılarak üretilmiş, çağdaş seçeneklerle, ahşap evler sunan yapı markasıdır.

Konak ahşap evleri, perakende ya da toplu olarak, “yapım ortakları” aracılığıyla pazarlanır ve siparişi izleyen 60 gün içinde yaşanmaya hazır halde teslim edilir.

Projelendirmeden başlayarak, KÜTÜK EV’ in teslimi sonrası da dahil tüm aşamalarda KONAK AHŞAP EV’ lerinde yaşayacakların mutluluğunu sağlamayı amaçlar.

KÜTÜK EV‘ inizde KONAK AHŞAP garantisi altında güvenle yaşarsınız.

KÜTÜK EV’ inizde yüksek teknolojiden faydalanabilmeniz için gerekli altyapı hazırdır.

Bu sistem sayesinde 60 günde garantili, dayanıklı ve güvenli bir KÜTÜK EV sahibi olursunuz.

KÜTÜK EV’ inizin bakım ve onarımı kolayca yapılabilir.KÜTÜK EV’ inizi piyasadan temin edebileceğiniz malzemelerle kolaylıkla yenileyebilirsiniz.

Taşıyıcı sistemin niteliği ve kullanılan teknoloji zayıf zeminlerde de uygulama kolaylığı sağlar.

Yüksek kaliteye uygun fiyatla sahip olursunuz.

Türkiye’nin her bölgesine uygun KÜTÜK EV seçenekleri ve seçtiğiniz her Ev’in sunduğu opsiyonlar, size tercihlerinizi yaşadığınız ortama yansıtma olanağı sağlar.

KONAK AHŞAP EV’ lerine Türkiye’nin her yerinde aynı kalitede, aynı fiyata 60 günde sahip olabilirsiniz.

Sunulan seçeneklerden istediğinizi seçerken normlara uygunluk ve kalitenin ötesinde, hayalinizdeki KÜTÜK EV’ in her türlü ayrıcalığına sahip olabilirsiniz. İç mekânlarda farklı renk ve malzeme seçenekleri uygulatabilirsiniz.

Şömine,taş duvar,bahçe peyzajı,şelale,klima, hırsız alarmı, güneş kolektörü, otomatik panjur sistemi,akıllı ev sistemi gibi seçenekler opsiyon olarak tercihinize bırakılmıştır.

Projelendirme hizmeti nasıl işliyor?

Öncelikle firmamıza gelen müşterilerimize mevcut tip projelerimizden müşterilerimizin talep ettiği m2.’ye uygun olarak projeler gösterilir.

Sonrasında istenilen talep edilen evin tüm özellikleri müşterinin görüşleri alınarak değerlendirilir. Buna uygun olarak bir eskiz çalışmasına başlanılır.

Proje kabul görene dek çalışmaya tasarımcılarımız ve mimarlarımız tarafından devam edilir.

Sözleşme ile birlikte 3 boyutlu olarak evin değişik noktalarındanevin yapısı gösterilir.

Temel planı ve mimari projelendirmesi yapılır.

Mevcut hazırda bulunan müşterimizin getirdiği betonarme bir projeyi de taşıyıcı sisteme uygun olarak kütük bir yapıya dönüştürebilmekteyiz.